چهارشنبه / ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ / ۱۴:۳۳
سرویس : بندر امام خمینی
کد خبر : ۵۶۰۴
گزارشگر : ۴
سرویس بندر امام خمینی

اجرای عملیات نشت یابی شبکه توزیع و انشعابات آب شهر بندرامام

با حضور اکیپ نشت یابی اداره، عملیات نشت یابی 1 کیلومتر از شبکه توزیع آب آشامیدنی بندرامام خمینی و رفع شکستگی لوله در زیر یک باب واحد مسکونی انجام شد .

اجرای عملیات نشت یابی شبکه توزیع و انشعابات آب شهر بندرامام
(چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳) ۱۴:۳۳

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، سرپرست  اداره آبفا بندر امام خمینی(ره) در اینباره گفت: در پی گزارش سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲ در اواخر سال ۱۴۰۱ و حضور یکی از شهروندان از وقوع تجمع آب در  منزل مسکونی واقع در فاز سه سعدی ۳، اداره آبفا با اجرای مراحل مختلف نسبت به اعزام گروه عملیاتی شامل؛ امداد و حوادث، کنترل کیفیت آب، نشت یابی شبکه و نشت یابی انشعابات به منطقه اعزام و اکیپ‌ها جهت تشخیص علت نشت آب، عملیات تخصصی مرتبط را به طور جداگانه شروع به کار نمودند.

 داود چاشیانی افزود: بر اساس گزارش اکیپ اعزامی در محل، تجمع آب ناشی ازشکستگی خط لوله عبوری در زیر ساختمان یادشده اعلام شد و به دنبال آن اکیپ امداد و حوادث به همراه واحد نشت یابی اقدام به حفاری به عمق حدود ۳ متر کردند و این عملیات به دلیل تجمع و نفوذ آب در لایه‌های خاکی زیر ملک مسکونی باعث عدم امکان تشخیص صحیح عملیات نشت یابی شد که پس از قطع آب شبکه اصلی شهر و استفاده از نقشه خطوط شبکه آب، مجدداً عملیات حفاری در تاریخ‌های دیگری از سر گرفته شد.

چاشیانی ادامه داد: در این عملیات، اکیپ اعزامی اقدام به حفاری و انسداد ورودی شبکه انحراف مسیر خط لوله کرد که حین انجام این عملیات پرسنل متوجه وجود یک شبکه قدیمی در محل شدند که احتمال عامل نفوذ آب به ملک مذکور تشخیص داده شد و عملیات حفاری برای بار چندم نتیجه بخش نبود.

سرپرست اداره آب و فاضلاب بندر امام خمینی(ره)   اضافه کرد: اما پرسنل اداره آبفا به منظور خدمات رسانی و پیشگیری از هرگونه تهدید ناشی از نشت آب در زیر ساختمان‌های مجاور با تلاش خستگی ناپذیر خود اقدام به حفاری‌های متعددی در نقاط مختلف کردند که به لحاظ عدم وجود نقشه جامع خطوط قدیمی و توسعه شهر بر بسیاری از نقاط بر روی خطوط قدیمی کار در ساعات مختلف شبانه روز به سختی انجام شد.

وی می‌گوید: سرانجام تلاش‌های بی وقفه پرسنل آبفا در روز یکشنبه دوم اردیبهشت امسال با مشاهده سه راهی در هنگام حفاری در مجاور یکی از ساختمان‌های محل نشت آب مثمرثمر و با ترمیم و مسدود سازی خط مذکور مشکل منطقه مرتفع شد.

چاشیانی تاکید کرد: به علت قدمت این خط انتقال و ساخت و ساز بر روی خط، اگر به موقع و در کوتاه‌ترین زمان ممکن این حادثه برطرف نمی‌شد، می‌توانست علاوه بر نشست ساختمانی که بر روی خط احداث شده بود، خسارت‌های سنگینی در منطقه به همراه داشته باشد.

سرپرست اداره در پایان گفت : بر خود لازم می دانم تا از صبوری  و همکاری های بی دریغ مردم شریف و فهیم منطقه فاز سه سعدی سه و چهار ، مساعدت های فرمانداری،دادستان ،بخشداری ، مدیر عامل محترم آبفا استان خوزستان ، معاونت بهره برداری استان ،شهرداری، ارگان های دیگر و همچنین جناب آقای خواجوی مدیر سابق آبفا بندرامام و تلاش کارکنان اداره در بخش های مختلف بهره برداری ،حراست و روابط عمومی اداره که به طور جد پیگیر رفع مشکل ساکنین بودند تقدیر و تشکر نمایم.

تنظیم: راشین نجارپور

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۲۴۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید