یکشنبه / ۹ مهر ۱۴۰۲ / ۱۲:۴۴
سرویس : آب
کد خبر : ۵۳۵۸
گزارشگر : ۴
سرویس آب

افتتاح هفت پروژه آب روستایی به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرستان کارون

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از بهره برداری از 7 پروژه آبرسانی در شهرستان کارون خبر داد و گفت: آبرسانی به روستاهای دارای مشکل با سرعت در حال اجرا است.

افتتاح هفت پروژه آب روستایی به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال در شهرستان کارون
(یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲) ۱۲:۴۴

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد، با اشاره به اجرای پروژه های آبرسانی شهرستان کارون اظهار کرد: با توجه به تلاش های انجام شده 7 پروژه آبرسانی به 6 روستا و 2 منطقه شهری در شهرستان کارون با اعتبار 14 میلیارد تومان اجرایی شد و از روز گذشته این پروژه های آبرسانی وارد مدار بهره برداری شده اند.

 

وی با بیان اینکه در روند اجرایی این پروژه ها بیش از 11.5 کیلومتر خط انتقال و شبکه اجرایی شده است، افزود: بیش از 5 هزار نفر در روستاهای قطعه طرفی، خضیریات، سوسیه سادات، سوسیه باوی، شهرک ربیع، شهید منتظری و عطیش و مکطوع، تحت پوشش این طرح های آبرسانی هستند و از آب شرب با کیفیت و پایدار بهره مند شده اند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: همچنین قرار است عملیات اجرایی 6 طرح آبرسانی دیگر با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان در شهرستان کارون اجرایی شود.

کرمی نژاد با بیان اینکه از آغاز دولت سیزدهم در خوزستان بیش از 1830 روستای خوزستان از آب شرب پایدار و سالم بهره مند شده است، افزود: آبرسانی به روستاهای دارای مشکل با سرعت در حال اجرا است و عزم دولت سیزدهم بر حل مشکلات آب و فاضلاب خوزستان است و از این رو شرکت آب و فاضلاب خوزستان در تلاش است تا عقب ماندگی های گذشته در این بخش را جبران کند.

وی تصریح کرد: همچنین در این زمینه قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در قالب پروژه های محرومیت زدایی مشکل آب شرب 776 روستای استان را برطرف کرده و با توجه به قرارداد جدید پروژه محرومیت زدایی جهاد آبرسانی با این قرارگاه، قرار است مابقی روستاهایی که مشکل آب دارند نسبت به حل مشکل آن ها اقدام شود.

کرمی نژاد با اشاره پیشرفت فیزیکی پروژه فاضلاب شهرستان کارون عنوان کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه فاضلاب در شهرستان کارون 55 درصد است و پنج ایستگاه پمپاژ فاضلاب در این شهرستان تا پایان سال وارد مدار بهره برداری می شوند.

نگاه ویژه دولت به استان خوزستان

در ادامه مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون کار آبرسانی به حدود ۲ هزار روستای استان انجام شده و در ماه‌های آینده تکمیل ۷۰۰ پروژه آبرسانی روستایی را در دستور کار داریم.

وی افزود: خوشبختانه دولت انقلابی نگاه ویژه‌ای به استان داشته و در بحث آب و فاضلاب تاکنون اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 

معاون عمرانی استاندار خوزستان پروژه فاضلاب اهواز و کارون را جزو دستور کار دولت دانست و گفت: امروز یک همدلی و اتحاد بین مسئولان ایجاد شده تا حجم کارهای باقی مانده روی زمین در استان با یک نگاه جهادی و انقلابی کمتر شود.

 

همچنین محمد خانچی معاون عمرانی استاندار خوزستان با بیان اینکه توسعه استان مورد توجه مسئولان نظام است گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ابتدای سال خود در مشهد مقدس، پروژه آبرسانی غدیر را یکی از اقدامات انقلابی دولت بیان می‌کند که نشان‌دهنده نگاه حکیمانه ایشان به استان خوزستان است.

 

وی افزود: وقتی مقام عظمای ولایت در دیدار با پدر شهید حزباوی، جویای وضعیت کوت عبدالله می‌شود نشان می‌دهد که ایشان به گوشه و کنار استان توجه ویژه داشته و این موضوع بار مسئولیتی ما را سنگین‌تر می‌کند.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۵۹۱

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید