چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ / ۱۳:۵۹
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۵۳۳۰
گزارشگر : ۴
سرویس فاضلاب

سرویس کاری و اورهال کردن پمپ های شبکه فاضلاب اهواز

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان بر لزوم ایجاد آمادگی برای مواجهه با بارندگی های آبان ماه و آذرماه امسال اهواز و جلوگیری از آبگرفتگی سطح شهر تاکید کرد.

سرویس کاری و اورهال کردن پمپ های شبکه فاضلاب اهواز
(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲) ۱۳:۵۹

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،  محمدرضا کرمی نژاد در یکصد و بیست و هشتمین جلسه شورای شهر اهواز ،در توضیح دستور کار "بررسی نحوه آمادگی شهرداری و آبفا برای بارندگی های پیش رو" اظهار کرد: بر اساس پیش بینی ها امسال بارندگی های قوی تر از سال گذشته و بالاتر از نرمال خواهیم داشت.

 

وی افزود: تا مهرماه مشکل خاصی نخواهیم داشت اما در آبان ماه و آذرماه تا 90 میلیمتر بارندگی هم رخ خواهد داد که باید آمادگی لازم در این زمینه ایجاد شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در این خصوص، همکاران در حال آماده سازی ایستگاه های موجود و تجهیز ایستگاه ها به پمپ ها هستند و تاکنون حدود 950 پمپ آماده شده است. تابلوهای برق نیز در حال سرویس شدن هستند و کارهای بهره برداری و لایروبی نیز در حال انجام است.

 

کرمی نژاد بیان کرد: سومین زمستان است که آمادگی کامل برای مقابله با آبگرفتگی ها در اهواز ایجاد می شود و هر سال آمادگی نسبت به سال قبل بهتر و بیشتر می شود.

وی با اشاره به اقداماتی که باید برای کاهش آبگرفتگی ها انجام می شد، عنوان کرد: یکی از نقاط حساس از نظر آبگرفتگی ها منطقه کیانپارس است که تقریبا کار در خیابان های 5، 13 و 17 تمام شده است. کار در خیابان 2 و خیابان خرداد نیز حتما باید انجام شود که تا پایان مهرماه انجام خواهد شد و نباید یک قطره آبگرفتگی در این منطقه داشته باشیم.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در منطقه کیانشهر، خیابان های رز و خیابان های الحدید را داریم که کار در خیابان های رز تا نیمه مهرماه تمام می شود و نباید آبگرفتگی در این خیابان ها داشته باشیم. شهرداری منطقه 2 هم باید خط دفع آب های سطحی در خیابان های الحدید اجرا کند.

 

کرمی نژاد گفت: عمده مشکل ما در منطقه کمپلوی جنوبی و کوی علوی است که بخشی از کارها را در این مناطق توانسته ایم انجام دهیم. نتوانستن ما از روی ناکارآمدی نبوده بلکه به دلیل صادر نشدن مجوزهای لازم بود که خوشبختانه اکنون مجوزها صادر شده اند و پیمانکارها در حال کار هستند.

 

وی افزود: در ایستگاه های حضرت ولی عصر و الهادی، کشش و انتقال آب ضعیف است که اگر تقویت شود، نباید در این منطقه هم آبگرفتگی داشته باشیم. با توجه به اینکه ایستگاه دفع آب های سطحی شهرداری در این نقطه تا زمان آغاز بارندگی ها تکمیل نمی شود، با متصل کردن خط حضرت ولی عصر به خط 1800، بخشی از آب این دو ایستگاه از این طریق منتقل می شود و نه تنها امسال بلکه سال های آینده هم به خوبی پشت سر گذاشته می شود.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: جایی نباید مشکل آبگرفتگی داشته باشیم مگر خیابان ادهم و خیابان مسجد الرحمن. البته پیمانکاران در حال کار در این دو نقطه هستند اما تکمیل کار به زمان آغاز بارندگی نمی رسد.

 

وی در خصوص وضعیت دفع فاضلاب نیز گفت: در گذشته حدود 4 هزار نقطه بالازدگی فاضلاب در تابستان در اهواز داشتیم اما در حال حاضر در هیچ نقطه ای از اهواز بالازدگی فاضلاب وجود ندارد.

 

کرمی نژاد گفت: باید توجه شود تاکنون 60 درصد پروژه فاضلاب اهواز اجرا شده و هنوز تکمیل نشده است؛ فاضلاب یک سیستم زنده است و اگر وسیله ای در شبکه انداخته شود، مشکل بالازدگی فاضلاب در شبکه رخ می دهد. همان گونه که شکستگی خط آب رخ می دهد، در شبکه فاضلاب نیز این مشکلات وجود دارد.

 

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در خصوص اقدامات در زمینه حذف نقاط ورودی فاضلاب به رودخانه کارون در مقطع اهواز گفت: تا پایان امسال 12 نقطه ورودی فاضلاب در غرب اهواز حذف می شوند و سال آینده هم 12 نقطه در شرق اهواز حذف خواهند شد.

 

کرمی نژاد با تاکید بر لزوم تسریع در صدور مجوزها، بیان کرد: برخی شهرداران مناطق مشکل ایجاد می کنند و باید روابط نرم تری با عوامل آبفا داشته باشند.

 

وی عنوان کرد: پروژه فاضلاب اهواز باید مستمر اجرا شود و از دست دادن زمان به ضرر همه است. تکمیل این پروژه آبروی همه ماست و قول داده ایم تا پایان سال آینده، این پروژه تکمیل شود.

 

وی با بیان اینکه مشکلات سال گذشته به یک چهارم رسیده است، گفت: در دی ماه سال گذشته 96 خیابان اهواز دچار مشکل بودند که اکنون تنها 22 خیابان بدون آسفالت داریم که در حال کار هستیم اما واقعا دست مان خالی است. هر چند به سازمان عمران شهرداری بدهی داریم اما امیدوارم باز هم به ما کمک کنند. قطعا پول به دست مان می رسد و بدهی خود را پرداخت می کنیم.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۵۴۲

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید