یکشنبه / ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ / ۱۴:۲۸
سرویس : آب
کد خبر : ۵۰۱۸
گزارشگر : ۴
سرویس آب

مدیر عامل آبفا خوزستان: آبرسانی به ۱۷۰۰ روستای خوزستان طی ۱۷ ماه اخیر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه به طور میانگین ماهیانه به ۱۰۰ روستای خوزستان در دولت سیزدهم تاکنون آبرسانی شده است، گفت: آب شرب یک هزار و ۷۰۰ روستای خوزستان در ۱۷ ماه گذشته تامین و پایدار شد.

مدیر عامل آبفا خوزستان: آبرسانی به ۱۷۰۰ روستای خوزستان طی ۱۷ ماه اخیر
(یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۱) ۱۴:۲۸

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد با اشاره به روستاهای دارای تنش آبی در خوزستان افزود: به دلیل تنش آبی ایجاد شده در استان به ویژه در روستاها و شهرهای پایین دست سد کرخه، از ابتدای پارسال تصمیماتی برای حل مشکل آب روستاهای خوزستان در سطح ملی گرفته شد.

وی ادامه داد: از ابتدای روی کار آمدن دولت سیزدهم، قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی(ع) با پنج برنامه اصلی از جمله پایان تنش آبی در روستاهای محروم کشور در سطح ملی ایجاد شد.

مدیرعامل سازمان آبفای خوزستان گفت: قراردادی با مبلغ ۱۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در قالب طرح های محرومیت زدایی با قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) برای آب رسانی به تعدادی از این روستاهای استان امضا شد.

وی ادامه داد: از مجموع یک هزار و ۷۰۰ روستای آب رسانی شده در خوزستان از آغاز فعالیت دولت سیزدهم تاکنون ۹۲۰ روستا در وضعیت تنش آبی جدی و بحرانی از نظر آبی روبه رو بود ضمن اینکه آب سایر این روستاها نیز از نظر کمی و کیفی بسیار نامناسب و ناپایدار بود.

کرمی نژاد گفت: تا پایان امسال نیز ۲۰۰ روستای دیگر خوزستان از نعمت آب شرب باکیفیت و پایدار برخوردار می شوند.

مدیرعامل آبفای خوزستان افزود: برای اجرای آب رسانی به این یک هزار و ۷۰۰ روستا تاکنون بیش از یک هزار کیلومتر لوله کشی، ۵۰ حلقه چاه و ۹۰ تصفیه خانه بازسازی انجام شده است.

وی با بیان اینکه به صفر رساندن روستاهای دارای تنش آبی در خوزستان در دولت سیزدهم هدف گذاری شده است، گفت: با آبرسانی به یک هزار و ۷۰۰ روستا، ۴۰۰ هزار متر مکعب در شبانه روز به حجم تولید و آبرسانی استان افزوده شده است.

کرمی نژاد، افزود: آب رسانی و ارتقای وضعیت آب شرب ۲ هزار و ۵۰۰ روستای باقی مانده استان نیز بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال آینده اجرایی می شود تا پرونده آب رسانی به روستاهای خوزستان یکبار برای همیشه بسته شود.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۷۵۷

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید