سه شنبه / ۸ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۸:۳۵
سرویس : آب
کد خبر : ۴۸۴۲
گزارشگر : ۴
سرویس آب

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۸ پروژه آبفا در شادگان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: هشت پروژه آبفا شهرستان شادگان با اعتباری بالغ بر ۶۱۲ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شد.

بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۸ پروژه آبفا در شادگان
(سه شنبه ۸ شهریور ۱۴۰۱) ۱۸:۳۵
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد در مراسم افتتاح و کلنگ زنی پروژه های آبرسانی شادگان اظهار داشت: دولت عزم جدی برای برطرف کردن مشکلات آب و فاضلاب خوزستان دارد و پروژه های آب و فاضلاب در تمام استان با جدیدت در حال اجرا است و تلاش میکنیم تا مشکلات آب و فاضلاب خوزستان با نگاه ویژه رییس جمهور، وزارت نیرو و آبفا کشور یک بار برای همیشه حل شود و در خوزستان هیچ مشکل آب و فاضلاب نداشته باشیم.
وی افزود: درسال گذشته با تلاش همکاران و سپاه  یک هزار و ۱۰۰ روستا آبدار شد  و تا امروز یک هزار و ۳۶۱ روستای ابدار شده  از آغاز دولت سیزدهم رسیده است.
 
مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به پروژه های آبرسانی در شهرستان شادگان اشاره و خاطر نشان کرد: امروز ۵ پروژه آبرسانی وارد مداره بهره برداری و ۳ پروژه دیگر آبرسانی کلنگ زنی می شود، جمعیت تحت پوشش این پروژه ها ۸۲ هزار نفر برای ۵۴ روستای هدف در شهرستان شادگان است.
محمد رضا کرمی نژاد در مراسم افتتاح ایستگاه تقویت فشار آب تاسیسات دریسیه اظهار داشت:  ایستگاه تقویت فشار آب تاسیسات دریسیه  با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال وارد مدار بهره برداری شد.
 
وی افزود: جمعیت تحت پوشش این طرح ۶ هزار نفر است و ۸ روستای شادگان از آب با کیفیت غدیر بهره مند می شوند.
 
مدیر عامل آبفا خوزستان  با اشاره به روستاهای تحت پوشش این ایستگاه تقویت فشار بیان کرد:  روستاهای عچرشیه، نثار بزرگ، نثار کوچک، دریسیه علیا، دریسیه وسطی، دریسیه سلفی، ابوصخیر و کاظمی خلف با وارد مدار شدن این ایستگاه آب پایدار و با کیفیت خواهند داشت.
کرمی نژاد به پروژه دیگر آبفا در شادگان اشاره کرد و گفت: پروژه آبرسانی ام الغزلان با مشارکت قرارگاه منطقه ای کربلا و همیاری سردار خادم سید الشهدا به طول ۲۲ کیلومتر خط انتقال کلنگ زنی شد .
 
مدیر عامل آبفا خوزستان افزود: در این پروژه یک مخزن ۲ هزار متر مکعبی و یک ایستگاه پمپاژ احداث می شود و اعتبار این پروژه ۲۲۰ میلیارد ریال است.
 
کرمی نژاد به روستاهای تحت پوشش این طرح اشاره کرد و گفت: در این پروژه ۶ روستای شادگان آب پایدار خواهند داشت و جمعیت تحت پوشش این طرح ۱۴ هزار نفر است.
کرمی نژاد به دیگر پروژه آبرسانی آبفا در شادگان اشاره کرد و گفت: طرح بازسازی و راه اندازی تاسیسات آبرسانی شاه ولی با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال وارد مدار بهره برداری شد.
 
وی افزود: روستاهای تحت پوشش این طرح ۸ روستا می باشند که شامل روستاهای شاه ولی، فرع زایر، آلبوسوادی، معاره، بیت عاشور، بیت عبید، بیت داوود و عطیه است که جمعیت تحت پوشش این طرح ۸ هزار و ۵۰۰ نفر است.
 
کرمی نژاد با اشاره به بهره برداری از پروژه اصلاح شبکه آبرسانی تاسیسات یعقوب تصریح کرد: این پروژه با اعتبار ۳۵ میلیارد ریال وارد مدار بهره برداری شده است و جمعیت تحت پوشش این طرح یک هزار و ۱۰۰ نفر است.
مدیر عامل آبفا خوزستان عنوان کرد: پروژه تقویت فشار آب منطقه چومه سید علوان  با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال برای جمعیت تحت پوشش ۲ هزار نفر وارد مدار بهره برداری شد.
 
وی با اشاره به دیگر پروژه آبفا تصریح کرد: کلنگ زنی احداث مخزن ۵ هزار متر مکعبی تاسیسات آبرسانی دهستان بوزی با اعتبار ۲۲۰ میلیارد و جمعیت تحت پوشش این طرح ۱۴ هزار نفر است. 
 
وی افزود: در این پروژه ۲۵ روستا از آب شرب پایدار بهره مند خواهند شد.
 
کرمی نژاد عنوان کرد: آیین کلنگ زنی خط انتقال تقویت آبرسانی به روستاهای دهستان آبشار با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال برای جمعیت تحت پوشش ۷ هزار نفر از امروز آغاز شد .
 
مدیر عامل آبفا خوزستان گفت: پروژه آبرسانی به روستای عبودی نیز با اعتبار ۱۵میلیارد ریال وارد مدار بهره برداری شد و مشکل آب شرب این روستاها برطرف شد.
کرمی نژاد خاطر نشان کرد: با اجرای این پروژه ها در شهرستان شادگان مشکل آب شرب شهرستان شادگان به صورت کامل برطرف می شود
تنظیم: بهنام پریچه
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۴۵۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید