دوشنبه / ۷ شهریور ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۱
سرویس : آب
کد خبر : ۴۸۳۷
گزارشگر : ۴
سرویس آب

احداث تاسیسات نمک زدایی خرمشهر و مینو شهر آغاز شد

مدیر عامل آبفا خوزستان گفت: عملیات اجرایی احداث تاسیسات نمک زدایی خرمشهر و مینوشهر به مناسبت هفته دولت آغاز شد.

احداث تاسیسات نمک زدایی خرمشهر و مینو شهر آغاز شد
(دوشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۱) ۱۲:۲۱
 
به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد بیان کرد:توجه و عزم دولت سیزدهم برای احداث آب شیرین کن و استفاده از ظرفیت دریا برای تامین آب شرب در دستور کار است و امروز روند اجرایی پروژه آب شیرین کن خرمشهر و مینوشهر آغاز می شود.
 
محمد رضا کرمی نژاد افزود: این آب شرین کن که با روش B.o.o ساخته می‌شود، توسط سرمایه گذار داخلی انجام می شود.
 
وی گفت: ظرفیت این آب شرین کن ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روز است که ۱۰ هزار متر مکعب آن برای خرمشهر و ۲ هزار و ۵۰۰ متر مکعب برای مینوشهر است. این ظرفیت در شهر مینوشهر تا پنج هزار و ۵۰۰ مترمکعب در شبانه روز قابل افزایش است.
 
وی با بیان اینکه این پروژه در مدت زمان ۱۲ ماه اجرا می‌شود افزود:  اعتبار این پروژه ۲۳۰ میلیارد ریال است.
 
احداث آب شیرین کن در هفت شهر خوزستان
 
کرمی نژاد ادامه داد: با نگاه مثبت دولت و وزارت نیرو آبفا خوزستان برنامه‌ای برای احداث آب شرین کن در هفت شهر خوزستان دارد که آب شرین کن چوئبده و اروند کنار آبادان در مدار بهره برداری قرار گرفته و احداث آن در آبادان، خرمشهر، مینوشهر، رامهرمز و هندیجان در دستور کار است.
 
کرمی نژاد به افتتاح دیگر پروژه آبفا در شهرستان خرمشهر اشاره کرد و گفت: ایستگاه پمپاژ فاضلاب کوت شیخ شهرستان خرمشهر با اعتبار ۱۰۰ میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت به بهره‌برداری رسید.
 
وی با بیان اینکه جمعیت زیرپوشش این پروژه سه هزار و ۵۰۰ نفر است ادامه داد: این پروژه با ظرفیت ۷۰۰ متر مکعب احداث شده است.
 
مدیرعامل آبفا خوزستان گفت: در این پروژه پنج هزار متر خطوط اصلی و فرعی اجرا شده است و با اجرای آن دفع بهداشتی فاضلاب انجام می شود.
 
کرمی نژاد با اشاره به پروژه‌های فاضلاب به ویژه استفاده از ماده ۵۶ فاینانس و تکمیل شبکه فاضلاب در برنامه توسعه آبادان و خرمشهر که توسط رئیس جمهور در اوایل امسال به تصویب رسید، افزود: قرار است قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا باقیمانده فاضلاب خرمشهر و آبادان را از طریق تهاتر نفت تا سقف ۲۰ هزار میلیارد ریال که هشت هزار میلیارد ریال برای خرمشهر و ۱۲هزار میلیارد ریال برای آبادان است را انجام دهد.
تنظیم: بهنام پریچه
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۱۴۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید