شنبه / ۱۱ تیر ۱۴۰۱ / ۱۲:۲۱
سرویس : آب
کد خبر : ۴۷۲۶
گزارشگر : ۴
سرویس آب

زیرساخت تامین آب برای زایران اربعین در مرزهای خوزستان ایجاد شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به اقدام انجام شده برای تامین آب زائران در ایام اربعین گفت: زیرساخت لازم برای تامین آب شرب باکیفیت و پایدار برای پنج میلیون زایر اربعین در مرزهای خوزستان تامین شده است.

زیرساخت تامین آب برای زایران اربعین در مرزهای خوزستان ایجاد شد
(شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱) ۱۲:۲۱

 

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان ، محمدرضا کرمی نژاد، در نشست با اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایانه مرزی چذابه با اشاره به برآورد تردد پنج میلیون زایر اربعین از مرزهای خوزستان افزود: خط انتقال آب به این مرز تکمیل، پمپ ها تعمیر و علاوه بر زیرساخت، آب مورد نیاز برای این تعداد زایر تامین شده است.

وی ادامه داد: شبکه فاضلاب پایانه مرزی چذابه به منظور جمع آوری پساب تولیدی نیز تکمیل و لایروبی شده و بر این اساس در بخش آب و فاضلاب در ایام اربعین آمادگی لازم ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان افزود: یک هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل خطوط انتقال آب و شبکه فاضلاب مرزهای چذابه و شلمچه هزینه شده است که با اقدام های انجام شده وضعیت این مرزهای برای پذیرایی مناسب از زایران اربعین در شرایط پایداری از نظر آب و فاضلاب قرار گرفته است.

وی با اشاره به پیش بینی تنش آبی در محدوده پس از سد حمیدیه در ایام تابستان گفت: کاهش بارندگی در بالادست برخی سدهای خوزستان موجب کاهش آورد آب در برخی رودخانه های استان شد.

کرمی نژاد با بیان اینکه روستاهایی که احتمال تنش آبی آنها در وجود داشت شناسایی شد افزود: با بررسی انجام شده ۹۳ روستای زیردست سد حمیدیه در شهرستان‌های دشت آزادگان، هویزه و حمیدیه خوزستان در صورت تنش آبی با مشکل روبه رو می‌شدند که از فروردین امسال آب گیری این روستاها از خط آبرسانی غدیر برنامه ریزی شد.

وی ادامه داد: تمام ۹۳ روستایی که آب گیری آنها از رودخانه پایین دست سد حمیدیه انجام می‌شد به خط انتقال آب غدیر متصل شدند ضمن اینکه با توجه به اشتغال بخش زیادی از اهالی این روستاها به دامداری، تامین آب دام سنگین و نصب مه پاش برای خنک سازی این دام ها در تابستان داغ خوزستان اجرایی شد.

کرمی نژاد گفت: مشکل آب شرب شهرستان دشت آزادگان با ای سی یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و ۵۰۰ برطرف و هم اکنون آب این شهرستان از نظر کیفی و کمی مشکلی ندارد.

مدیرعامل آبفای خوزستان، افزود: شبکه فاضلاب شهرهای رُفیع، هویزه، بوستان و سوسنگرد ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد ولی به دلیل تامین نشدن اعتبارات مورد نیاز تکمیل این طرح با مشکل روبه‌رو شده است.

وی با انتقاد از همکاری نکردن بانک پاسارگارد برای تامین اعتبار ماده ۵۶ برای تکمیل شبکه فاضلاب منطقه دشت‌آزادگان ادامه داد:  ۴۲ هزار میلیارد ریال اعتبار از طریق ماده ۵۶ با عاملیت بانک پاسارگاد تخصیص داده شد که  به دلیل همراهی نکردن این بانک این اعتبار تامین نشد

تنظیم: بهنام پریچه

 

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۳۳۴

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید