دوشنبه / ۲۲ آذر ۱۴۰۰ / ۲۰:۴۴
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۴۳۵۲
گزارشگر : ۴
سرویس فاضلاب

بهره برداری آزمایشی یکی از بزرگترین تصفیه خانه‌های فاضلاب کشور در شادگان

بهره برداری آزمایشی یکی از بزرگترین تصفیه خانه‌های فاضلاب کشور در شادگان
(دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰) ۲۰:۴۴
 
تصفیه خانه مدرن فاضلاب شادگان به عنوان یکی از بزرگترین تصفیه خانه‌های فاضلاب کشور مورد
بهره برداری آزمایشی قرار گرفت.
 
  به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان ، در حاشیه آیین بهره برداری آزمایشی تصفیه خانه فاضلاب شادگان،  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت : امروز عملیات
بهره برداری آزمایشی تصفیه خانه مدرن فاضلاب شادگان به عنوان یکی از بزرگترین تصفیه خانه‌های فاضلاب کشور با اعتبار ۷۴ میلیون یورو انجام شد . 
 
محمدرضا کرمی‌نژاد افزود : عملیات احداث پنج تصفیه خانه مهم خوزستان در شهر‌های شادگان، آبادان، خرمشهر، بندر ماهشهر و بندر امام با سرعت در حال انجام است که تصفیه خانه شادگان اولین تصفیه خانه در دست احداث است که به مرحله بهره برداری رسیده است.
 
وی افزود: بر اساس اعلام پیمانکار این طرح ها، تا پایان امسال تصفیه خانه آبادان، ابتدای مهرماه سال آینده تصفیه خانه خرمشهر، تا دی ماه ۱۴۰۱ تصفیه خانه بندر ماهشهر و تا پایان سال آینده تصفیه خانه بندر امام نیز تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.
 
کرمی نژاد با اشاره به اهمیت بهره برداری از این تصفیه خانه‌ها گفت: همه توان دولت و وزارت نیرو برای حل مشکل فاضلاب خوزستان پای کار آمده است و امیدواریم با تحقق این طرح‌های فاضلاب بخش مهمی از مشکل این استان برطرف شود.
 
وی ادامه داد: تصفیه خانه آبادان هم اکنون در مجموع ۷۰، تصفیه خانه خرمشهر ۶۹، بندر امام ۵۷ و ماهشهر ۶۰ درصد و در مجموع کل این طرح‌ها دارای ۶۷ درصد پیشرفت فیزیکی هستند.
 
اجرای تصفیه خانه این شهر‌ها طی قراردادی سه جانبه با مشارکت یک شرکت چینی یکم خرداد ۹۴ امضا و روند احداث این طرح‌ها با ۴۶ میلیون یورو فاینانس آغاز و قرار بود تا سال ۱۳۹۷ تکمیل شود که به دلایلی این موضوع محقق نشد.
 
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۲۱۵

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید