یکشنبه / ۳۰ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۴
سرویس : آب
کد خبر : ۴۲۸۸
گزارشگر : ۴
سرویس آب

آبرسانی به یک هزار منطقه شهری و روستایی خوزستان تا دهه فجر1400

آبرسانی به یک هزار منطقه شهری و روستایی خوزستان تا دهه فجر1400
(یکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۴۴

    

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت:  پروژه های آبرسانی به یک هزار منطقه شهری و روستایی خوزستان تا دهه فجر 1400 به پایان می رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد، در نشست بررسی طرح های آبرسانی و برنامه ریزی برای عبور از کم آبی در تابستان 1401 در سرسرای اداری شرکت آب و فاضلاب خوزستان افزود:با بهره برداری از شبکه های تامین و توزیع آب در این روستاها ، مشکلات کم آبی در تابستان 1401 به حداقل ممکن خواهد رسید.

وی در این نشست که مجریان طرح های آبرسانی حضور داشتند افزود: از همه امکانات موجود برای تکمیل ایستگاه های پمپاژ، خطوط آبرسانی و شبکه های توزیع در مناطق روستایی که با مشکل کم آبی رو به رو هستند استفاده خواهد شد تا تابستان آینده پایداری آب آشامیدنی در روستاهای خوزستان به نقطه قابل قبول برسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در ادامه با اشاره به اینکه هر هفته که تاسیسات تامین و توزیع آب روستایی تکمیل شود وارد مدار بهره برداری می شوند گفت:به میمنت ایام دهه فجرامسال ، آیین نمادین بهره برداری از طرح آبرسانی به یک هزار روستا با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار خواهد شد.

کرمی نژاد، در این نشست با اشاره به نواقص و نارسایی های فنی طرح های آبرسانی روستایی خوزستان بیان کرد: با وجود اشکالاتی که در این مسیر وجود دارد ولی پیشرفت قابل توجهی در طرح های آبرسانی روستایی وجود دارد.

وی ادامه داد: هر هفته به صورت دوره ای میزان پیشرفت و موانع کاری در طرح های آبرسانی روستایی خوزستان با حضور مدیران و مجریان این طرح ها مورد بررسی قرار می گیرد تا سرعت اجرایی طرح ها کند نشود.

در این نشست مجریان طرح های آبرسانی در مناطق روستایی گزارش هایی از میزان پیشرفت طرح ها و موانع کار ارایه کردند.

به گزارش ایرنا تابستان امسال حدود 700روستای خوزستان با تنش و کمبود آب رو به رو بودند که برای حل کوتاه مدت آنان ، آبرسانی سیار با تانکرها انجام شد.

تابستان امسال خوزستان با خشکسالی و تنش شدید آبی رو به رو بود و تامین آب مورد نیاز بخش های کشاورزی ، صنعت و آشامیدنی با مشکلات زیادی رو به رو شد.

بخش مهمی از آب آشامیدنی و کشاورزی خوزستان از رودخانه ها و آب های سطحی تامین می شود که با کاهش آورد رودخانه ها ، کم آبی به ویژه در مناطق روستایی غرب استان نمایان ترشد.

روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۳۶۶

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید