شنبه / ۸ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۲
سرویس : فاضلاب
کد خبر : ۴۲۳۵
گزارشگر : ۴
سرویس فاضلاب

افتتاح دو تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز و شادگان در آینده‌ نزدیک

افتتاح دو تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز و شادگان در آینده‌ نزدیک
(شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۲۲

دو تصفیه خانه فاضلاب خوزستان در شرق اهواز و شهرستان شادگان به زودی وارد مدار می‌شوند .

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به هزینه‌های بالای اجرای پروژه‌های فاضلاب و تخصیص اعتبارات جزئی، اظهار کرد: با تخصیص این اعتبارات جزئی و اندک، حل مشکلات آب و فاضلاب خوزستان تقریبا غیر ممکن خواهد بود.

محمدرضا کرمی‌نژاد در خصوص اجرای خط ۱۶۰۰ تصفیه‌خانه شرق اهواز، افزود: با پیگیری‌های انجام‌شده، موانع موجود رفع و ۸۳ درصد کار انجام شده و به طور کلی این پروژه ۷۷ درصد پیشرفت داشته است.

وی گفت: در حال حاضر آمادگی ارسال روزانه ۲۶ هزار مترمکعب پساب به این تصفیه‌خانه را داریم که با اتصال این خط، ظرفیت به حدود ۶۳ هزار مترمکعب می‌رسد. با تکمیل کلکتور این تصفیه‌خانه نیز این ظرفیت به ۱۱۲ هزار مترمکعب در روز می‌رسد.

کرمی‌نژاد بیان کرد: تصفیه‌خانه شرق اهواز آماده تست و بهره‌برداری است بنابراین مشکلی بابت وارد شدن به مدار ندارد. این تصفیه‌خانه با اتمام خط موقت، تا پایان آبان‌ماه وارد مدار می‌شود و با اجرای کامل این پروژه، ورود فاضلاب به کارون از ۱۹ نقطه بسته خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت اجرای تصفیه‌خانه‌های دیگر شهر‌های استان خوزستان، گفت: از خردادماه سال ۹۴، قرارداد سه جانبه‌ای با ۴۶ میلیون یورو و از طریق فایناس برای اجرای تصفیه‌خانه‌های فاضلاب آبادان، خرمشهر، شادگان، بندر امام (ره) و بندر ماهشهر منعقد شد. بر اساس برنامه زمان‌بندی، این پروژه باید سال ۹۷ به پایان می‌رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان افزود: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی تصفیه‌خانه آبادان ۷۰ درصد، خرمشهر ۶۹ درصد، شادگان ۹۵ درصد، بندر امام (ره) ۵۷ درصد و بندر ماهشهر ۶۰ درصد است و مجموع پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها ۶۷.۲۸ درصد است.

کرمی‌نژاد گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب شادگان آماده بهره‌برداری است و تنها اتصال برق آن باقی مانده است که در صورت آمادگی کامل، در یکی دو روز آینده در سفر آقای اژه‌ای افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: پیمانکار این پروژه‌ها از نظر مالی مشکلی نداشته و تنها ادعای مطالبات دارد. پیمانکار به تعهدات خود عمل نکرده بود و سازمان‌های نظارتی ورود کردند. این پیمانکار شهریورماه دستگیر شد و در نهایت با وثیقه ۷۰۰ میلیارد تومان از زندان خارج شد و قول داد تصفیه‌خانه آبادان تا پایان سال ۱۴۰۰، خرمشهر تا نیمه اول سال ۱۴۰۱، ماهشهر تا دی‌ماه سال آینده و بندر امام (ره) تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره‌برداری برسند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در خصوص وضعیت شبکه فاضلاب اهواز، گفت: اکنون در ۱۰۸ نقطه اهواز در حال کار هستیم تا امسال مشکلات کمتر باشد.
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۰۴۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید