شنبه / ۶ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۷
سرویس : آب
کد خبر : ۴۱۴۵
گزارشگر : ۴
سرویس آب

طرح آبرسانی به روستای جفیر با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید

طرح آبرسانی به روستای جفیر با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید
(شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰) ۰۸:۱۷


پروژه آبرسانی به روستاهای جفیر یک و ۲ در آخرین روستاهای نوار مرزی شهرستان هویزه که با همیاری آبفا خوزستان و سپاه ولیعصر استان اجرا شده است، با حضور رییس جمهوری به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان، ساکنان این روستاها به علت طولانی بودن مسیر انتقال آب پیش از افتتاح این طرح  فاقد خط انتقال آب بودند و سالها از نظر دسترسی به آب لوله کشی بهداشتی در رنج و سختی بودند که با به بهره برداری از این طرح  از نعمت آب شرب بهره مند شدند.

محمد رضا کرمی نژاد مدیر عامل آب و فاضلاب خوزستان در آیین افتتاح این طرح گفت: با بهره برداری از طرح آبرسانی جفیر ۱ و۲  تعداد ۱۷۵ خانوار  شامل ۵۱۵ نفر و بیش از ۷۰۰۰ راس دام از آب شرب بهره مند شدند. 

وی دبی آب مورد نیاز چهار لیتر بر ثانیه و طول خط انتقال را ۱۳.۴ کیلومتر عنوان کرد و افزود: با بهره برداری از این طرح روزانه سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب آب شرب سالم تهیه و از طریق این خط انتقال برای شرب در اختیار بهره برداران قرار می گیرد.

قرار است به زودی طرح تکمیلی این طرح برای ۳۷ روستای دیگر منطقه نیز توسط قرارگاه خاتم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آغاز شود.

تنظیم:بهنام پریچه
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۱۴۸

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید