سه شنبه / ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۷:۰۹
سرویس : آب
کد خبر : ۴۱۱۸
گزارشگر : ۴
سرویس آب
با شناسایی انشعابات غیرمجاز در استان محقق شد:

افزودن بیش از 4 هزار و 200 فقره انشعاب غیرمجاز به چرخه فروش آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای استان

افزودن بیش از 4 هزار و 200 فقره انشعاب غیرمجاز به چرخه فروش آب و فاضلاب در شهرها و روستاهای استان
(سه شنبه ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۷:۰۹
معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا خوزستان از رشد 258 درصدی شناسایی و تبدیل وضعیت بیش از 4200رشته انشعاب غیرمجاز در شهرها و روستاهای استان طی 4 ماهه ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محسن درفشان در گفتگو باواحد خبر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان با بیان اینکه سامان دهی انشعابات غیرمجاز طبق یک برنامه ریزی منسجم در حال انجام است خاطر نشان کرد: در ادامه فرآیند پیمایش و شناسایی انشعابات غیرمجاز4 هزار و 668 فقره انشعاب غیرمجاز  در استان شناسایی شدند که از این تعداد 4 هزار و 243 رشته انشعاب غیرمجاز تعیین تکلیف و به چرخه فروش آب اضافه گردید.

وی با تأکید بر اینکه تأمین  آب  در تابستان پرتنش کرونایی 1400 دغدغه سقایان آب است ابراز داشت: به‌رغم تأکید بر اهمیت آب و تکرار
مکرر دغدغه‌های تأمین آب؛  تا حس مشارکت  آحاد مردم در مصرف بهینه آب محقق نشود تلاش‌ها نتیجه نمی‌دهد.

درفشان خاطرنشان کرد: انشعاب غیرمجاز در کنار خسارت‌های مالی، با هدر رفت حجم زیادی از آب شرب، ارائه خدمات مطلوب به مشترکین را با مشکلات جدی مواجه می‌کند.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا خوزستان  افزود: کسانی که از طریق انشعابات غیرمجاز به شبکه وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن حق انشعاب و آب بها و افزایش مصرف آب بدون درآمد، با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را با اتصال غیراستاندارد در معرض خطر آلودگی قرار می‌دهند؛ به همین خاطر موضوع شناسایی انشعاب‌های غیرمجاز با حساسیت ویژه دنبال می‌شود.
 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: وجود انشعابات غیرمجاز سبب شده تا مصرف آب شرب بیشتر از تولید آن باشد و تأمین آب را با مشکلات مواجه کند.
وی تاکید کرد: با افزایش پایش ها، پیش بینی می شود ١٢ هزار انشعاب غیرمجاز در نیمه اول سالجاری شناسایی شود.

درفشان افزود: در سال 99 تعداد 1643 انشعاب غیرمجاز در مناطق 13 گانه و نیز حوزه روستاهای الحاقی شناسایی و به مجاز تبدیل‌شد.

معاون خدمات مشترکین و درآمد آبفا خوزستان تصریح کرد: وجود انشعاب‌های غیرمجاز هزینه‌های جاری شرکت‌های آب و فاضلاب را افزایش می‌دهد و مهم‌ترین عامل هدر رفت آب و باعث تضییع حقوق مشترکین است و استفاده‌کنندگان از آن، مشمول جریمه ‌شده و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

درفشان  با بیان اینکه یکی از راهکارهای کمک به رفع مشکل کم‌آبی، برخورد جدی با ایجادکنندگان انشعاب‌های غیرمجاز است، از شهروندان درخواست کرد که در صورت مشاهده تخلف، موضوع را از طریق سامانه 122 اطلاع‌رسانی کنند.

تنظیم: راشین نجارپور
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۱۱۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید