سه شنبه / ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۸
سرویس : آب
کد خبر : ۴۱۱۷
گزارشگر : ۴
سرویس آب
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور عنوان کرد

تلاش برای توسعه طرح‌های "آب‌شیرین‌کن" در جنوب خوزستان

تلاش برای توسعه طرح‌های "آب‌شیرین‌کن" در جنوب خوزستان
(سه شنبه ۱۹ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۰۸

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تلاش ما برای اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن بر این است تا مردم جنوب خوزستان در کم‌آبی‌ها با مشکل مواجه نشوند و به عنوان طرح‌های پدافندی، اجرای این طرح‌ها مد نظر ما است‌.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان،حمیدرضا جانباز در حاشیه آیین امضا و مبادله تفاهم تامین اعتبار بخشی از طرح جمع‌آوری فاضلاب شهر آبادان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه شبکه فاضلاب شهر آبادان در حال حاضر حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با انجام این تامین مالی، به پیشرفت فیزیکی حدود ۷۵ درصدی خواهد رسید.

وی افزود: با افزایش پیشرفت فیزیکی این طرح، حدود ۹۰ درصد از جمعیت آبادان از شبکه مدرن فاضلاب بهره‌مند خواهند شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: فرآیند کارها باید کوتاه شود تا به سرعت شاهد اجرایی شدن عملیات اجرای طرح جمع‌آوری فاضلاب آبادان و تکمیل آن باشیم.

جانباز ادامه داد: پروژه ۷۵ هزار مترمکعبی تصفیه‌خانه فاضلاب آبادان و احداث ۱۰ ایستگاه پمپاژ نیز در حال کار است و امیدواریم در انتهای سال جاری به بهره‌برداری برسد.

وی افزود: در راستای تامین آب پایدار مناطق جنوبی خوزستان از جمله آبادان و خرمشهر، توسعه ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌ها در دستور کار آبفای کشور قرار گرفته است. به این ترتیب ۲۲ هزار مترمکعب به ظرفیت آب‌شیرین‌کن‌های آبادان و ۱۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب به ظرفیت آب‌شیرین‌کن خرمشهر اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: امیدواریم آب‌شیرین‌کن اروند نیز با ظرفیت ۳۵۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز در هفته آینده وارد مدار شود. در ابتدای پاییز نیز آب شیرین‌کن چوئبده آبادان وارد مدار می‌شود.

وی افزود: تلاش ما برای اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن بر این است تا مردم جنوب خوزستان در کم‌آبی‌ها با مشکل مواجه نشوند و به عنوان طرح‌های پدافندی، اجرای این طرح‌ها مد نظر ما است‌.
روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خوزستان
تعداد بازدید : ۱,۲۵۳

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید